Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. února 2020 Petr

Supermatky do koše!!!

13. 02. 2020 21:10:56
Také vám ten název přijde tak blbý, že jste si řekli, že si to snad i přečtete? Vím, že s tímto příspěvkem pravděpodobně nebudu populární a dokonce se bojím, že na pískovišti dostanu lopatkou po hlavě.

Víte, přečetla jsem si právě článek, kdy fundovaný pán radí, jak žít šťastný život s dítětem, a mám depresi. Do této chvíle jsem si totiž myslela, že jeden takový žiju. Zjistila jsem, že mé děti vyrůstají v katastrofálních podmínkách, naprosto nekorespondujících se šťastným životem. Pravděpodobně umíráme pomalou, nenápadnou smrtí, jen jsme si toho zatím nevšimli. Něco vám povím. Mé děti nežijí na venkově s velkou zahradou a stádem ovcí. Občas se dívají na televizi a někdy dostanou čokoládu. Prostě jen proto, že mají chuť. Dokonce jim někdy dovolím prohlížet si fotky v telefonu a večer po nich sama uklidím hračky! Ale psst, je to jen mezi námi. Bojím se, že bych mohla být ukamenována, na krku ceduli „Nechala ročního chlapečka koukat na prasátko Pepu a krmila ho při tom čokoládovou tyčinkou!“. A tak jsem se rozhodla napsat kratičký manifest, takovou malou rebelii v tomhle bláznivém rodičovském světě za všechny normální, občas se nervově hroutící a život si ulehčující maminy, které někdy padají únavou, ale stále si zachovávají zdravý selský rozum, ale hlavně - smysl pro humor.

Upozornění: Jestli už nyní pociťujete zvýšený tep a chuť napsat mi nevybíravý komentář, hoďte si nohy na stůl a hlavně už nečtěte dál. Teď totiž přitvrdím a nechci vás mít na svědomí. Dost, že mám na svědomí své dvě trpící děti!

Dcera ani syn nedostávají bílé jogurty, protože jim nechutnají. Občas chodí ve zděděných botičkách a namísto jahelníku jim s klidem nabídnu fidorku. Neznám názvy dětských nemocí ani termíny povinného očkování, od toho mám totiž svého pediatra. A teď to bude bolet, ale řeknu to. Jsem silná. HRA-NOL-KY. Ano. Mé děti už ochutnaly hranolky. A nejednou. A to je tomu mladšímu rok a půl. Často koukají na pohádky v televizi. Někdy na ně křičím, umím říct ne, často se nesnažím věci vysvětlit a trvám pouze na jejich splnění. Vím, že jsou to velké hříchy, ale já jsem se rozhodla je na svých bedrech nést. Jsem drsoň, ale i tak se mám ráda! Anebo se o to alespoň snažím.

Víte, začínám rozumět tomu, když mi ženy o generaci starší opakují, že jsme přeinformované matky. Že prý takové chuděry. Ony totiž spoustu věcí neřešily. Nemusely, žily ve sladké nevědomosti. Ano. Ty ženy, které vychovaly naši generaci. Ty hříšnice, které nám obden cpaly pribináčky, ládovaly nás svíčkovou se čtyřma už od prvního zoubku a namísto pohankových pukanců nám zacpaly pusu rohlíkem. Ty, co nám ušmudlanou pusu utíraly nasliněným látkovým kapesníkem místo vlhčeným ubrouskem. I přesto, že jsme vychované v těchto krutých podmínkách, nemám pocit, že by z nás vyrostly deformované ztracené bytosti, nekompatibilní s fungováním tohoto světa. Ano, čteme o tom mnohá pojednání ze všech možných úhlů. Jak je všechno nové, jak se rodí jiné děti, jak žijeme v demokracii, jak se doba rychle proměňuje a... ano. Jistě, v lecčem jsme zaznamenali velké změny. Díkybohu. Víte, nejsem si ale jistá, jestli se ve vztahu máma versus dítě něco dramaticky proměnilo. Jsem totiž přesvědčená, a nemám jiný argument než zkušenosti své a svých kamarádek, že pro blaho rodiny není nic důležitější, než spokojená máma. Děti toho totiž přežijí hodně, ale hysterickou a vynervenou matku? No tak tu samozřejmě taky. Ale mezi námi – musí to být?

A tak dnes říkám NE! Ne všem univerzálním radám. Dnes bych chtěla oslavit ústupky, slabost, pochybování a nevědomost. Jsem unavená všudypřítomným tlakem a informacemi o tom, jak je to správně. A tak prostě uhýbám. Zcela vědomě, podepisuji revers instituci supermatky a odcházím do svobodné země, kde můžu jen tak být, smát se, neřešit a zpívat o hranolkách. A tak vás vyzývám. Pojďme být alespoň pro tento den nedokonalé. Pojďme jíst s dětmi nutelu v posteli. Pojďme si pomalovat obličej šminkami a na manželské posteli si postavit týpí z dek. Pojďme s nimi chvíli blbnout a smát se jen tak. Na tohle si děti jednou vzpomenou. Ne na talíř plný superpotravin, drahé šaty a pokojíčky přeplněné hračkami. Nenechme si utéct pod nosem to nejkrásnější období kvůli honbě za dokonalostí.

PS Jdu si nastavit pravidelnou připomínku, abych si tento příspěvek přečetla minimálně jednou za týden. Rychle totiž zapomínám.

PPS – pro velmi silné povahy. Špagety s červenou omáčkou se nejlépe uklízejí až druhý den. Prostě až zaschnou na dlažbě, jen je zametete, případně vyluxujete. Jinak se to hrozně lepí na ruce i na hadr (Díky za radu, Lindo!)

PPPS Vzkaz jen pro mou mámu: Mami. Včera jsem princezně před školkou utřela pusu od čokolády nasliněným kapesníkem. Doufám, že to nikdo jiný neviděl. Stydím se za to a musí to zůstat jenom mezi námi. Slib mi to. Jak říkám geny „nepřechčiješ“.

Autor: Monika Vyšohlídová | čtvrtek 13.2.2020 21:10 | karma článku: 37.38 | přečteno: 1634x

Další články blogera

Další články z rubriky Osobní

Vlastimil Fürst

Všechen strach odkládám

Jako kluk jsem měl jeden oblíbený biblický příběh - bylo to vyprávění o Davidovi, který dokázal skolit Goliáše.

21.2.2020 v 19:10 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 180 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Šikana.Chci raději zemřít....

Asi nejsem jediný, kdo viděl video s plačícím a zoufale naříkajícím malým klukem. Bezmocné oběti šikany. Také asi nejsem jediný, kdo si za jeho uplakaný obličej dosadil obličej svého prcka, jeho slzy a zoufalá slova plná smrti.

21.2.2020 v 14:17 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 760 | Diskuse

Miloš Korotvička

Devadesátky zas zaútočily na naše vědomí

Proč se dějí ty věci? Nevím. Snad možná premiér vševěd to zná. Nebo prezident disident to ví? Houby, Ovčáčka se zeptáme. A to je vše. To stačí na sebevraždu.

20.2.2020 v 22:40 | Karma článku: 13.79 | Přečteno: 544 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Pozor!! "Skautský" sexuální predátor na svobodě!

Bobr Meluzín alias Martin Mertl je na svobodě. Bývalý skautský vedoucí, který se svým oddílovým kolegou bobrem Piškotem sexuálně napadl 39 chlapců už nesedí, trest mu byl o více než dva roky zkrácen a může být znovu v síti...

20.2.2020 v 13:31 | Karma článku: 16.31 | Přečteno: 739 | Diskuse

Miloš Korotvička

Nákup na Západní Moravě v době epidemií

Chtěli jsme jenom nakoupit oblečky pro vnučku. Málem jsme dostali "přes držku." Pardon. Ale tak to bylo. Kde je chyba? Proč v tomto světě vládne arogance a násilí? Lidská společnost spěje k zániku.

19.2.2020 v 21:31 | Karma článku: 20.26 | Přečteno: 854 | Diskuse
Počet článků 3 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1092

Co bych vás o sobě řekla. Počtěte a uvidíte ;-)

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...